Suspension ELIO ∙ SSP603 ∙ 1xE27 ∙ star ∙ black
Order code: VIV005103 | SKU Reference: SSP603 E27/BK ELIO
Technical info
| Series | ELIO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | петстенна форма |
| Size (mm) | 270x100x1000mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x14W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854854 |
The idea of the suspensions in the new ELIO VIVALUX series is a minimalist design with an accent on a single figure. It is a matter of your feeling to choose a star, a circle or a rectangle to accept in your home and with which filament LED lamp VIVALUX to combine it. All suspensions in the ELIO series are height-adjustable by changing the length of their cable.

