LED ceiling light PEBBLE LED ∙ 35W ∙ white ∙ CCT ∙ 3000-4000-6000K
Order code: VIV005152 | SKU Reference: PEBBLE LED 35W WH CCT
Technical info
| Series | PEBBLE LED |
| Wattage (W) | 35W |
| Luminous flux (lm) | 2869lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 500x400x80mm |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6000K |
| EAN | 3800234855271 |
The minimalist geometric design of the fixtures from the PEBBLE LED series awakens the imagination and immerses you in the tranquility of its shapes, resembling overlapping river pebbles with a round shape sculpted by the water passing by them. The fixtures in the PEBBLE LED series are available in a matte white or matte black housing, and the light can be selected from a slider on the power supply: warm white, neutral or daylight. Thus, PEBBLE LED are suitable for residential or hotel premises, especially in corridors, bedrooms or living rooms.




