LED lighting fixture ASTREA LED ∙ 46W ∙ CCT ∙ 3000-4000-6000K
Order code: VIV005156 | SKU Reference: ASTREA LED 46W CCT
Technical info
| Series | ASTREA LED |
| Wattage (W) | 46W |
| Luminous flux (lm) | 3128lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 418x504x56mm |
| Body color | white/black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6000K |
| EAN | 3800234855318 |
The smooth, clean lines of the new LED ceiling lights GALA LED and ASTREA LED make them suitable for lighting a contemporary interior. The details on their diffusers in white or black are a remarkable accent, complementing the overall look. The two ceiling lights are designed for general lighting and have a slider for selecting a color temperature of 3000K, 4000K or 6000K. This gives them the advantage of being combined and synchronized with the other light sources in the illuminated room.





