Energy-saving lamp SUPER MINI ∙ 11W ∙ 540lm ∙ E27 ∙ 2700K
Order code: VIV000086 | SKU Reference: #SM42 4U 11W E27/2700K
Technical info
| Series | SUPER MINI |
| Wattage (W) | 11W |
| Luminous flux (lm) | 540lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Size (mm) | Ø48x107mm |
| Lamp life (h) | 8000h |
| Equivalent | ~47W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
Energy-saving lamp 11W, E27, 2700K.
