Lamp holder ∙ D/3350/N ∙ half-theaded ∙ black ∙ with ring
Order code: VIV001598 | SKU Reference: D/3350/N half-theaded, black with ring
Technical info
| Series | SERIE 3000 |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø27x53mm |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | bakelite |
| EAN | 3800209150486 |
Bakelite lamp holder Е14 half threaded, set with ring, T190°, black.
