Lamp holder ∙ D/3350/VB ∙ half-theaded ∙ white ∙ with ring
Order code: VIV001599 | SKU Reference: D/3350/VB half-theaded, white with ring
Technical info
| Series | SERIE 3000 |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø27x53mm |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | bakelite |
| EAN | 3800209150493 |
Bakelite lampholder Е14 half threaded, set with ring, T190°, white.
