Energy-saving lamp ULTRA MINI ∙ 7W ∙ 300lm ∙ G9 ∙ 2700K
Order code: VIV003047 | SKU Reference: #UM22 7W G9 2700K
Technical info
| Series | ULTRA MINI |
| Wattage (W) | 7W |
| Luminous flux (lm) | 300lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Size (mm) | Ø27x75mm |
| Lamp life (h) | 10000h |
| Equivalent | ~30W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800228020449 |
ULTRA MINI’s features: extremely compact size: 27 mm in diameter and 75 mm long; power 7W; luminous flux 300 lm; long lamp life – 10 000 hrs; warm white light 2700K for maximum comfort; lamp base G9.

