LED lamp CERAMIC LED ∙ 3.5W ∙ 220lm ∙ E14 ∙ 4000K
Order code: VIV003057 | SKU Reference: CLG 3,5W E14 CL 4000K CERAMIC LED
Technical info
| Series | CERAMIC LED |
| Wattage (W) | 3.5W |
| Luminous flux (lm) | 220lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 180° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x82mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~25W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228021255 |
LED lamp, 3.5W, E14, 230V, 4000K, mini globe. CERAMIC LED GLOBE are with ceramic body and matt glass diffuser. Available in color temperatures neutral light 4000K; wattage 3,5W; life time: 30 000 hrs; color rendering index Ra ≥ 80 provide optimal visual comfort; beam angle – 180°.



