LED lamp CERAMIC LED ∙ 3.5W ∙ 220lm ∙ E14 ∙ 4000K
Order code: VIV003273 | SKU Reference: CLC 3,5W E14 CL 4000K CERAMIC LED
Technical info
| Series | CERAMIC LED |
| Wattage (W) | 3.5W |
| Luminous flux (lm) | 220lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 180° |
| Shape | candle |
| Size (mm) | Ø37x101mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~25W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228021279 |
LED lamp, 3.5W, E14, 230V, 4000K, candle.CERAMIC LED CANDLE are with ceramic body and matt glass diffuser. Available in 4000K; wattage 3,5W; ifetime: 30 000 hrs; color rendering index Ra ≥ 80 provide optimal visual comfort; beam angle – 180°.



