Infrared motion sensor DATA ∙ SR36 ∙ white
Order code: VIV003074 | SKU Reference: DATA SR36-W
Technical info
| Series | DATA |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø114x55mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | incandescent 1200W; LED 300W |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228020661 |
Movement sensor DATA, white. Fixed, ceiling mounted sensor. Range of movement - 360 degrees. Index of protection - IP20.

