Energy-saving lamp MINI SPIRAL ∙ 11W ∙ 660lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003291 | SKU Reference: MSP24 11W E27 4000K MINI SPIRAL
Technical info
| Series | MINI SPIRAL |
| Wattage (W) | 11W |
| Luminous flux (lm) | 660lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Size (mm) | Ø34x103mm |
| Lamp life (h) | 10000h |
| Equivalent | ~55W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800228021422 |
Energy-saving lamp MINI SPIRAL 11W E27, neutral light - 4000K. Average life time 10 000 hrs.

