LED lamp CAMEO LED ∙ 6W ∙ 470lm ∙ E14 ∙ 3000K
Order code: VIV003408 | SKU Reference: GCL 6W E14 WW 3000K CAMEO LED
Technical info
| Series | CAMEO LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 470lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 140° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x82mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228021903 |
LED lamp, 6W, E14, 230V, 3000K, mini globe. CAMEO LED GLOBE 6W lamps are with shape type G45, lamp base E14, 25 000 hrs life time. Available in warm white 3000K. Color rendering index Ra ≥ 80 provides very good color reproduction.



