LED lamp COLORS LED ∙ G45 ∙ 1W ∙ E27 ∙ green
Order code: VIV003539 | SKU Reference: CL G45 1W E27 Green COLORS LED
Technical info
| Series | COLORS LED |
| Wattage (W) | 1W |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 320° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x69mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Light color | green |
| EAN | 3800228022474 |
LED lamp 1W, E27, 230V, green, mini globe. COLORS LED is extremely economical 1W and directly replace traditional colored incandescent lamps. They are widely used both at home and outside to create light effects and different kinds of lighting decorations.

