LED lamp COLORS LED ∙ G45 ∙ 1W ∙ 70lm ∙ E27 ∙ 2700K
Order code: VIV003609 | SKU Reference: CL G45 1W E27 WW 2700K COLORS LED
Technical info
| Series | COLORS LED |
| Wattage (W) | 1W |
| Luminous flux (lm) | 70lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 320° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x69mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023006 |
LED lamp 1W, E27, 230V, 2700K, mini globe. COLORS LED is extremely economical 1W and directly replace traditional colored incandescent lamps. They are widely used both at home and outside to create light effects and different kinds of lighting decorations.


