LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 6W ∙ 630lm ∙ E27 ∙ 3000K
Order code: VIV003561 | SKU Reference: AF60 6W E27 3000K FLICK LED
Technical info
| Series | FLICK LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 630lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø60x105mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | transparent |
| Equivalent | ~50W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228022665 |
LED lamp 6W, E27, 230V, 3000K, filament, A60. FLICK LED are with extremely high efficiency - over 100 lm/W. Thеy have a long useful life – 25 000 hours, excellent color rendering and provide perfect illumination by light scattering in 360°. Ideal for general lighting where the aim is to create a cozy and warm atmosphere.



