LED ceiling fixture with motion sensor LEDA LED ∙ 12W ∙ SR36
Order code: VIV003637 | SKU Reference: LEDA LED 12W SR36
Technical info
| Series | LEDA LED |
| Wattage (W) | 12W |
| Luminous flux (lm) | 850lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø290x67mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | metal |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228023143 |
The LED ceiling fixture with motion sensor LEDA is with detection range 360° and distance max 6 m, 12W, 230V, 4000K. The sensor turns on the light when there is an object in the detection area and automatically turns off the lights when the perimeter is left.



