LED lamp LARGO LED ∙ 15W ∙ 1550lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003642 | SKU Reference: LGL 15W E27 CL 4000K LARGO LED
Technical info
| Series | LARGO LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Luminous flux (lm) | 1550lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 270° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø65x130mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~100W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023198 |
LED lamp, 15W, E27, 230V, 4000K, A65, 25 000 hrs life time, 2 warranty years.



