LED supply PLD Plug Driver ∙ 12W
Order code: VIV003656 | SKU Reference: PLD 12W LED plug driver in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | PLD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 29x75x80mm |
| Max load | 12W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 1A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023310 |
LED driver 12W, In100-240V, Out 12VDC-1A, EU plug. PLD Plug Driver 12W is a series LED drivers with compact size, convenient and practical for domestic use.
