LED supply PLD Plug Driver ∙ 24W
Order code: VIV003657 | SKU Reference: PLD 24W LED plug driver in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | PLD |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 43x85x67mm |
| Max load | 24W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 2A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023327 |
LED driver 24W, In100-240V, Out 12VDC-2A, EU plug. PLD Plug Driver 24W is a driver with compact size, convenient and practical for domestic use.
