LED wall light ALVIA LED SQ 4,5W DR/GR CL 4000K
Order code: VIV003664 | SKU Reference: ALVIA LED SQ4.5W DR/GR 4000K
Technical info
| Series | ALVIA LED |
| Wattage (W) | 4.5W |
| Luminous flux (lm) | 290lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 125x125x27mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | dark grey |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800228023358 |
LED lighting fixture, 4.5W, 230V,4000K, square, dark grey, IP65. The waterproof LED lighting fixtures ALVIA LED IP65 are designed for direct mounting on a wall mainly for spectacular lighting outside.

