LED filament lamp DEY VINTAGE LED ∙ DV64 ∙ 6W ∙ 550lm ∙ E27 ∙ 2700K
Order code: VIV003695 | SKU Reference: DV64 6W E27 2700K DEY VINTAGE LED
Technical info
| Series | DEY VINTAGE LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 550lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Size (mm) | Ø64x140mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | amber |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023624 |
LED lamp, vintage style, 6W, E27, 230V, 2700K, amber ST64. DEY VINTAGE LED lamps combine modern technology and retro twist. Linear LED strips, mounted under amber coated glass, interpret the warm glow of incandescent lamps, but in an eco friendly form.



