LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 36W ∙ 1200 mm ∙ 4000K
Order code: VIV003731 | SKU Reference: FLAT LED 36W 1200mm 4000K
Technical info
| Series | FLAT LED |
| Wattage (W) | 36W |
| Luminous flux (lm) | 3600lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 125° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 1200x75x23mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 35000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228024171 |
LED lighting fixture length 1200 mm, 36W, 230V, 4000K. The elegant and compact series FLAT LED directly replaces as use the fluorescent lighting fixtures. FLAT LED are suitable for general lighting for indoor application (IP20) - offices, training rooms, corridors, public buildings etc.
Assets
News
Similar models
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 18W ∙ 600 mm ∙ 4000K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 18W ∙ 600 mm ∙ 6400K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 36W ∙ 1200 mm ∙ 6400K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 45W ∙ 1500 mm ∙ 4000K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 45W ∙ 1500 mm ∙ 6400K


