LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 45W ∙ 1500 mm ∙ 6400K
Order code: VIV004621 | SKU Reference: FLAT LED 45W 1500mm 6400K
Technical info
| Series | FLAT LED |
| Wattage (W) | 45W |
| Luminous flux (lm) | 5400lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 125° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 1500x75x23mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 35000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234850917 |
LED lighting fixture length 1500 mm, 45W, 230V, 6400K. The elegant and compact series FLAT LED directly replaces as use the fluorescent lighting fixtures. FLAT LED are suitable for general lighting for indoor application (IP20) - offices, training rooms, corridors, public buildings etc.
Assets
Similar models
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 18W ∙ 600 mm ∙ 4000K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 18W ∙ 600 mm ∙ 6400K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 36W ∙ 1200 mm ∙ 4000K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 36W ∙ 1200 mm ∙ 6400K
-
LED linear lighting fixture FLAT LED ∙ 45W ∙ 1500 mm ∙ 4000K


