Downlight NOX SL215 ∙ nickel matt
Order code: VIV003847 | SKU Reference: SL215 N/M NOX
Technical info
| Series | NOX |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø97x26mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | nickel matt |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø80mm |
| EAN | 3800228024775 |
Movable downlight by stamped steel, Ø97,12V, matt nickel finish.

