Downlight from extruded aluminum STYLE SL620 AL
Order code: VIV003878 | SKU Reference: SL620 AL STYLE
Technical info
| Series | STYLE |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø92x22mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | aluminum |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø80mm |
| EAN | 3800228025086 |
Downlight by extruded aluminum Ø92, 12V, silver aluminum.The downlights from STYLE series are made from high quality aluminum.

