Downlight from extruded aluminum STYLE SL621 ∙ black
Order code: VIV003882 | SKU Reference: SL621 BK STYLE
Technical info
| Series | STYLE |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 92x92x22mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø80mm |
| EAN | 3800228025123 |
Downlight by extruded aluminum 92 х 92, 12V, black aluminum. The downlights from STYLE series are made from high quality aluminum.

