LED downlight MONI LED ∙ 5W ∙ 3000K
Order code: VIV003951 | SKU Reference: MONI LED 5W WW
Technical info
| Series | MONI LED |
| Wattage (W) | 5W |
| Luminous flux (lm) | 480lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 160° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø100x24mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | PC |
| Mounting hole | Ø85mm |
| EAN | 3800228025567 |
LED downlight Ø100 5W, 230V, 3000K. MONI LED 5W is a series of economical LED downlights with IP20 - suitable for indoor use. The height of the lighting fixture is relatively small and this allows the use of downlight in a suspended ceiling, mounted in a little distance from the main ceiling.



