LED strip CODA LED ∙ 4000K ∙ 5m
Order code: VIV003982 | SKU Reference: CODA LED 60 SMD3528 CL /reel 5m/, 4000K
Technical info
| Series | CODA LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 1050lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 12V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 8x5000mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| LEDs per meter | 60 SMD LED/m |
| Wattage/m | 4.8W/m |
| Luminous flux/m | 210 lm/m |
| EAN | 3800228025864 |
LED strip, 60 LEDs/m, 4.8W/m, 4000K, 12VDC, reel 5 m.






