Downlight ORLI ∙ SL511 ∙ white
Order code: VIV004041 | SKU Reference: SL511 W ORLI
Technical info
| Series | ORLI |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø92x44mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø83mm |
| EAN | 3800228026342 |
Aluminum round downlight Ø92 x 44, 12V, white. The aluminum round shape ORLI downlights have a specific surface texture and design that creates a "niche" effect – you get the feeling that the lamps are mounted inside a niche on the ceiling. At the same time, the downlights are movable and allow you to direct the beam angle towards the desired accent in the room interior.

