Surface mounted downlight BRAGA ∙ DL702 ∙ white
Order code: VIV004046 | SKU Reference: DL702 W BRAGA
Technical info
| Series | BRAGA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 96x96x125mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026397 |
Directional downlight for surface mounting, square shape, 230V, GU10, white color. The option for directing the light beam makes BRAGA suitable for both ambient and accent lighting.



