Surface mounted downlight BRAGA ∙ DL702 ∙ black
Order code: VIV004047 | SKU Reference: DL702 BK BRAGA
Technical info
| Series | BRAGA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 96x96x125mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228026403 |
Directional downlight for surface mounting, square shape 96 x 96 x 125, 230V, GU10, black color. The option for directing the light beam makes BRAGA suitable for both ambient and accent lighting.



