LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ BFV35 ∙ 4W ∙ 380lm ∙ E14 ∙ 2700K
Order code: VIV004088 | SKU Reference: BFV35 LED 4W E14-2700K FLICK VINTAGE LED
Technical info
| Series | FLICK VINTAGE LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 380lm |
| Color temparature | 2700K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | candle |
| Size (mm) | Ø35x97mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | amber |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228026816 |
LED lamp, vintage style, 4W, E14, 230V, 2700K, amber, C35. The FLICK VINTAGE LED series has a special amber coating on the glass balloon. Thanks to it, the FLICK VINTAGE LED creates a sense of coziness and delivers a special retro accent in the illuminated interior.
Assets
News
Similar models
-
LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ AFV60 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E27 ∙ 2700K
-
LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ AFV60 ∙ 6W ∙ 550lm ∙ E27 ∙ 2700K
-
LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ GFV125 ∙ 6W ∙ 550lm ∙ E27 ∙ 2700K
-
LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ GFV95 ∙ 6W ∙ 550lm ∙ E27 ∙ 2700K
-
LED filament lamp FLICK VINTAGE LED ∙ TFD30 ∙ 6W ∙ 530lm ∙ E27 ∙ 2200K



