LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV004094 | SKU Reference: GFO45 LED 4W E27 CL 4000K FLICK OPAL LED
Technical info
| Series | FLICK OPAL LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 400lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x72mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | opal |
| Equivalent | ~40W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228026878 |
LED lamp 4W, E27, 230V, 4000K, filament, opal G45. The opal glass globe of FLICK OPAL LED makes them resemble the standard incandescent lamp, but at the same time they have the advantages of a typical LED filament lamp - high luminous flux and efficency, low energy consumption and even illumination in 360° around the lamp.
Assets
News
Similar models
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 8W ∙ 700lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 8W ∙ 700lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 9.5W ∙ 1050lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 9.5W ∙ 1050lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ BFO35 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ BFO35 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO95 ∙ 8W ∙ 900lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO95 ∙ 8W ∙ 900lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO125 ∙ 11W ∙ 1300lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO125 ∙ 11W ∙ 1350lm ∙ E27 ∙ 4000K



