LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 9.5W ∙ 1050lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV004177 | SKU Reference: AFO60 LED 9.5W E27 CL 4000K FLICK OPAL LED
Technical info
| Series | FLICK OPAL LED |
| Wattage (W) | 9.5W |
| Luminous flux (lm) | 1050lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø60x105mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | opal |
| Equivalent | ~75W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228027424 |
LED filament lamp, LED 9.5W, E27, 4000K, 1050 lm, 25 000 ч, 360°, Ø60 x 105 mm. The opal glass globe of FLICK OPAL LED makes them resemble the standard incandescent lamp, but at the same time they have the advantages of a typical LED filament lamp - high luminous flux and efficency, low energy consumption and even illumination in 360° around the lamp.
Assets
News
Similar models
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 8W ∙ 700lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 8W ∙ 700lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ AFO60 ∙ 9.5W ∙ 1050lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ BFO35 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ BFO35 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO45 ∙ 4W ∙ 400lm ∙ E14 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO95 ∙ 8W ∙ 900lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO95 ∙ 8W ∙ 900lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO125 ∙ 11W ∙ 1300lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK OPAL LED ∙ GFO125 ∙ 11W ∙ 1350lm ∙ E27 ∙ 4000K



