Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ antique brass/black cable
Order code: VIV004117 | SKU Reference: R6001 AB-BK RETRO antic brass/black textile cable
Technical info
| Series | RETRO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø100x980mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | antique brass/black cable |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800228027059 |
RETRO chic metal pendant with textile cable, 230V, max 1 x 60W, E27, φ100 x 980 mm, IP20, straight textile cable and antique gold finish.
Assets
News
Similar models
-
Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ graphite/black smooth cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antique brass/black twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antic brass/beige twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6012 ∙ antique brass/black twisted cable
-
Pendant RETRO R6001 antique copper/straight textile black cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antique copper/black twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ rose gold/straight textile cable
