Industrial lighting fixture SCI-FI LED ∙ 100W ∙ 60D ∙ 5000K ∙ IP65
Order code: VIV004152 | SKU Reference: SCI-FI LED 100W 60D 5000-5500K IP65
Technical info
| Series | SCI-FI LED |
| Wattage (W) | 100W |
| Luminous flux (lm) | 12000lm |
| Color temparature | 5000K (neutral light) |
| Voltage (V) | AC85-265V |
| Beam angle | 60° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | Ø320x102mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 36 months warranty |
| Material | aluminum |
| Ambient temperature | -20÷+45°C |
| EAN | 3800228027219 |
LED Industrial lighting 100W, 230V, Ø320 x 102, AC85-265V, D60, IP65. Our proposal for successful lighting solutions in industrial and large commercial and storage areas is SCI-FI LED series. The lighting fixtures have a built-in, steady LED source and a special construction that ensures their long-term stable operation.



