Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004185 | SKU Reference: WD001/BK MARIBOR IP44
Technical info
| Series | MARIBOR |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 210x150x360mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228027363 |
Lantern, aluminum and glass, black, for down-ward wall application. The maximum power allowed is 1 х 60W for special purpuse lamps. MARIBOR is series of 6-sided aluminum lanterns with IP44, equipped with E27 lamp holder.
Assets
News
Similar models
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ antique brass ∙ IP44


