Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ antique brass ∙ IP44
Order code: VIV004190 | SKU Reference: H001/AB MARIBOR IP44
Technical info
| Series | MARIBOR |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 150x150x1090mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | antique brass |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228027516 |
Lantern, aluminum and glass, antique brass, 6-sided, for ceiling application in a set with a pendant, lamp holder for base E27, IP44, total length 1100 mm. The maximum power allowed is 1 х 60W for special purpuse lamps.
Assets
News
Similar models
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WD001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ WU001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ H001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ SS001 ∙ antique brass ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ black ∙ IP44
-
Garden lantern MARIBOR ∙ PS001 ∙ antique brass ∙ IP44



