Multifunctional LED lighting fixture ECLYPSE LED ∙ 80W
Order code: VIV004320 | SKU Reference: ECLYPSE LED 80W
Technical info
| Series | ECLYPSE LED |
| Wattage (W) | 80W |
| Luminous flux (lm) | 5077lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x55mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228028667 |
ECLYPSE LED ceiling lamp is an impressive lighting solution for a variety purposes. Its advantage is that it allows for 3 different color temperature combinations with neutral light effects that can be controlled by remote control according to individual preferences or moods.




