Multifunctional LED lighting fixture LIDIA LED ∙ 77W
Order code: VIV004451 | SKU Reference: LIDIA LED 77W
Technical info
| Series | LIDIA LED |
| Wattage (W) | 77W |
| Luminous flux (lm) | 5163lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 500x488x55mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029794 |
The light effect of the combination of color temperatures and the geometric shape are the key to the success of the new decorative LED lighting fixture LIDIA LED: possibility to choose combinations of color temperatures: 4000К; 3000К+6400К; 6400К+3000К; dimming from 10 to 100%; night mode selection; selection of time for automatic shutdown after 30 or 60 minutes.



