Waterproof wall lighting fixture KYOTO/W ∙ 1xE27 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004343 | SKU Reference: KYOTO/W 1xE27 BK
Technical info
| Series | KYOTO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 84x186x115mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x40W |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228028865 |
The cylindrical body of the outdoor lighting fixtures series KYOTO offers a universal solution for outdoor lighting in front of buildings for various purposes. More flexibility is available due to E27 lampholders inside where lamps with different wattage and color temperatures could be installed. Facade lighting fixture with cylindrical shape - base with black color and white diffuser, 1 x E27, maximum 40W, height 186 mm, degree of protection IP44.



