Garden pole lighting fixture KYOTO/PS ∙ 1xE27 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004345 | SKU Reference: KYOTO/PS 1xE27 BK
Technical info
| Series | KYOTO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | Ø84x800mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x40W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228028889 |
The cylindrical body of the outdoor lighting fixtures series KYOTO offers a universal solution for outdoor lighting in front of buildings for various purposes. More flexibility is available due to E27 lampholders inside where lamps with different wattage and color temperatures could be installed. Garden lamp with cylindrical base in black color and white diffuser, 1 x E27, maximum 40W, height 800 mm, degree of protection IP44.



