Garden lantern RIVIERA ∙ WD010 ∙ grey ∙ IP44
Order code: VIV004366 | SKU Reference: WD010/GR RIVIERA IP44
Technical info
| Series | RIVIERA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 300x240x260mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | dark grey |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228029022 |
Wall downward lantern RIVIERA, WD010/GR, 230V, matt grey. The lantern series RIVIERA are designed in a mediterranean style and are available in three body colors: white with gold, dark grey and antique brass. The models in the series are for the wall mounting and for suspended mounting and could be used with any lamps with E27 base.


