Garden lantern RIVIERA ∙ WD010 ∙ antique brass ∙ IP44
Order code: VIV004367 | SKU Reference: WD010/AB RIVIERA IP44
Technical info
| Series | RIVIERA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 300x240x260mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | antique brass |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228029039 |
Wall downward lantern RIVIERA, 230V, antique brass. The lantern series RIVIERA are designed in a mediterranean style and are available in three body colors: white with gold, dark grey and antique brass. The models in the series are for the wall mounting and for suspended mounting and could be used with any lamps with E27 base.


