Triple garden lantern JARDIN ∙ PL008 ∙ coffee ∙ IP44
Order code: VIV004376 | SKU Reference: PL008/KO JARDIN IP44
Technical info
| Series | JARDIN |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 520x520x2090mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 3x60W |
| Body color | coffee |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228029121 |
Triple pole lantern, 230V, coffee, aluminum and glass, for on ground mounting. Lamp holders for base E27, IP44. The maximum power allowed is 1 х 60W. JARDIN are classic lanterns with decorative elements on their round aluminum body in coffee matt color and glass with cracked-like effect. The lanterns are waterproof with IP44 and are suitable for outdoor application.


