LED ceiling lighting fixture NINA LED ∙ 36W ∙ 4000K
Order code: VIV004422 | SKU Reference: NINA LED 36W CL
Technical info
| Series | NINA LED |
| Wattage (W) | 36W |
| Luminous flux (lm) | 2400lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø400x70mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029565 |
One more contemporary lighting solution is the ceiling light NINA LED VIVALUX. The fixture is with high power 36W and neutral light 4000K. The design of the diffuser makes NINA LED suitable for interior in a modern style.


