LED lamp ARA LED ∙ 4W ∙ 470lm ∙ R7s ∙ 3000K
Order code: VIV004434 | SKU Reference: ARA LED 4W R7s WW 3000K
Technical info
| Series | ARA LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 470lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | R7s |
| Beam angle | 360° |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | Ø13.3x78mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~40W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029688 |
The lamps ARA LED are designed to replace the linear halogen lamps with R7s base which are used in decorative fixtures and various outdoor lighting luminaries. LED lamp 4W, R7s, 78 mm, 230V, 3000K.



