LED lamp ARA LED ∙ 4W ∙ 470lm ∙ R7s ∙ 4000K
Order code: VIV004435 | SKU Reference: ARA LED 4W R7s CL 4000K
Technical info
| Series | ARA LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 470lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | R7s |
| Beam angle | 360° |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | Ø13.3x78mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~40W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029695 |
The lamps ARA LED are designed to replace the linear halogen lamps with R7s base which are used in decorative fixtures and various outdoor lighting luminaries. LED lamp 4W, R7s, 78 mm, 230V, 4000K.



