LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 10W ∙ 1200lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV004445 | SKU Reference: AF60 LED 10W E27 CL 4000K FLICK LED
Technical info
| Series | FLICK LED |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 1200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø60x105mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | transparent |
| Equivalent | ~85W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029732 |
LED filament lamp, 10W, 4000K, E27, 1200 lm, 25 000 hrs life time, 360°, Ø60 x 105 mm. FLICK LED are with extremely high efficiency - 120 lm/W. Thеy have a long useful life time – 25 000 hours, excellent color rendering and provide perfect illumination by light scattering in 360°. Ideal for general lighting where the aim is to create a cozy and warm atmosphere.
Assets
News
Similar models
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 10W ∙ 1200lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 8W ∙ 806lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 8W ∙ 806lm ∙ E27 ∙ 4000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 6W ∙ 630lm ∙ E27 ∙ 3000K
-
LED filament lamp FLICK LED ∙ AF60 ∙ 6W ∙ 650lm ∙ E27 ∙ 4000K



