LED lighting fixture with motion sensor TANIS LED ∙ 15W ∙ SR14 ∙ IP65
Order code: VIV004549 | SKU Reference: TANIS LED 15W SR14
Technical info
| Series | TANIS LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Luminous flux (lm) | 1100lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | 80x171x160mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800234850245 |
Wall light, non-dimmable, 50,000h, 230V, 15W, surface mounted, round shape, 4000K (neutral light), white, 120°, IP65, LED, -20÷+40°C, Infrared sensor.


